Поділитися в соцмережах

 

Бокс (фр. boxe — «бокс» та boxeur — «боксер» від англ. boxing — «удари», «биття», «бокс», to box — «битися на рингу», «боксувати») — контактний вид спорту, єдиноборство, в якому спортсмени наносять один одному удари кулаками в спеціальних рукавичках. Рефері контролює бій, який триває до 12 раундів. Перемога боксера у випадку, якщо суперник збитий з ніг і не може піднятися протягом десяти секунд (нокаут) або якщо він отримав травму, яка не дозволяє продовжувати бій (технічний нокаут). Якщо після встановленої кількості раундів поєдинок не був припинений, то переможець визначається оцінками суддів.

Найбільш ранні свідоцтва подібних змагань відображені ще на шумерських, єгипетських і мінойських рельєфах. Турніри з кулачних боїв, що нагадує бокс, проходили ще в Стародавній Греції. По-справжньому бокс став спортивним єдиноборством в 688 році до н. е., коли кулачні бої були вперше включені в програму античних Олімпійських ігор. Сучасний бокс зародився в Англії на початку XVIII століття.

Бокс є олімпійським видом спорту.

Чим корисний бокс для розвитку людського тіла?

Практично всі спортсмени, що займаються даним видом спорту виглядають мускулистими і підтягнутими. При цьому у них обов’язково широка спина, сильні треновані руки. В цілому вид у таких спортсменів досить вражаючий. Під час спарингу з противником у боксера задіяні всі групи м’язів, а сам він ніколи не стоїть на одному місці. Так в цей час функціонує корпус, задіяні ноги, а найважливіше — працює голова.

Професійний спортсмен мислить тактовно і обов’язково продумує, що буде робити противник наперед. В такому випадку можна буде з упевненістю захищатися від атак і при цьому оперативно закінчити нокаутом раунд.

Отже, плюси таких занять:

— Формує характер.

— Розвиває витривалість, прагнення до перемоги, самодисципліну.

— Тренує тіло: м’язи стають міцнішими, суглоби гнучкими, поліпшується розтяжка.

—    Підвищується імунітет.

— Поліпшується координація, реакція, маневреність, легкість пересування.