Поділитися в соцмережах

Стретчинг — система гімнастичних вправ, спрямована на розвиток гнучкості всіх м’язів, суглобів та сухожиль. Входить до тренувальної програми професійних спортсменів. Може бути виокремлена як окремий вид фітнесу для оздоровлення організму або застосовуватися як заминка після основного тренування спортсмена.

В основі занять стерчингом лежить чергування напруження м’язів з їх розслабленням. Головні принципи — плавність рухів, поступовість розвитку їх амплітудності, контроль больових відчуттів. Занадто сильний біль у м’язах чи суглобах свідчить про перерозтяжку та є сигналом, що навантаження слід зменшити. Порушення цих принципів може призвести до багатьох травм: розтягнення, надрив зв’язки, мікророзрив м’язу тощо. Розтяжка корисна не лише для професійних спортсменів, які використовують її для амплітудності рухів, а й для всіх охочих поліпшити свої фізичні показники.

Регулярні заняття стретчингом поліпшують кровообіг, укріплюють серцево-судинну систему, зменшують ризик травм у спорті чи повсякденному житті. Заняття позитивно впливають і на роботу шлунково-кишкового тракту, оскільки покращують обмінні процеси в організмі, та на стан людини в цілому.